Дитина не хоче лежати на животі: причини та що робити?
Що робити, якщо дитина ще зовсім маленька та починає плакати, коли мама викладає її на підлогу. Адже лежати на животі важливо для розвитку м'язів спини та моторики малюка.
Ось кілька порад, які доможуть малюку швидше опанувати нові навички:
1. Малюк має бути нагодованим і не сонним. Такі умови є базовими, адже є першочерговими потребами малюка і якщо дитина сонна, або вже зголодніла, то будь-які намагання навчити чомусь малюка будуть марними.
2. Варто створити умови для дитини: поверхня повинна бути комфортної температури, вміру м'яка та пружна, щоб амортизувати можливі падіння.
Підлога, плитка та ламінат можуть виявитися надто холодними та твердими, а диван чи ліжко будуть надто м'якими. Для викладування на живіт найкраще підійде дитячий термокилимок, який володіє термоефектом та виготовлений з щілього та оптимально м'якого, вспіненого матеріалу XPE.
3. Перший чам мамі краще знаходитись лежачи поруч з малюком, так дитина почуватиметься в безпеці та відчуватиме підтримку. Також подбайте про безпечний простір довкола дитини та зверніть увагу на: гострі кути меблів, ніжки стільців, розетки та побутові прилади.
4. Поступово збільшуйте час проведення на животику. Починати можна навіть з 30-60 секунд.
5. Використовуйте різноманітні підходи: Іноді просто зміна місця, кімнати або обстановки може зробити процес лежання на животику більш приємним для дитини.
6. Підтримка і заохочення: Хваліть дитину за спроби лежати на животі, навіть якщо це не виходить відразу. Підтримка та заохочення можуть бути важливими стимулами для дитини.
Пам’ятайте, поки малюк лежить на животику, його тіло отримує справжнє тренування. Тому все потрібно робити поступово і регулярно.
Якщо проблема з лежанням на животі триває, може бути корисно поговорити з педіатром або фахівцем з розвитку дитини, щоб отримати додаткові поради та підтримку.
Як обрати дитячий термоковрик та на що потрібно звернути увагу під час вибору, ви можете дізнатися у нашій статті.